Mokymai

Aztec Oils esame pramoninių tepalų ir alyvų ekspertai, įsikūrę jau daugiau kaip 25 metus. Mūsų įmonė specializuojasi tiekiant aukštos kokybės tepalus ir alyvas įvairioms pramonės šakoms, įskaitant automobilių, sunkiojo transporto bei pramoninių mašinų sektorius. Mes siekiame ne tik tiekti aukščiausios kokybės produkciją, bet ir dalintis savo techniniais mokymais bei žiniomis, kad mūsų klientai galėtų geriau suprasti bei pasinaudoti mūsų produktų pranašumais.
Siūlome auditus ir mokymus.
Taigi, jeigu norite sužinoti daugiau, kaip mūsų produktai ir mokymai gali pagerinti jūsų veiklą, susisiekite su mumis ir mes su malonumu jums padėsime!

Naudinga

Acea yra Europos automobilių gamintojų asociacija, nustatanti specifikacijas ir standartus, kuriuos naudoja dauguma Europos automobilių gamintojų. Acea taip pat išleidžia alyvų specifikacijas, kurių reikalauja daugelis automobilių gamintojų savo variklių alyvų reikalavimams patikrinti. Šių specifikacijų tikslas yra užtikrinti, kad variklio alyvos atitiktų reikalavimus dėl saugumo, efektyvumo ir ilgaamžiškumo. Acea taip pat nustato testus ir vertinimo kriterijus, kurie leidžia įvertinti alyvos savybes ir naudą automobiliams. Kiekvienas gamintojas gali turėti savus reikalavimus dėl alyvų specifikacijų, todėl svarbu rasti tinkamą alyvą konkrečiam automobiliui atsižvelgiant į gamintojo nurodymus. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į automobilio naudojimo sąlygas ir poreikius, kad būtų pasirinkta tinkamiausia alyva.Jei norite gauti išsamesnę informaciją apie konkrečią Acea alyvų specifikaciją, rekomenduotumėme pasitikrinti oficialią Acea interneto svetainę arba tiesiogiai pasikonsultuoti su automobilių serviso specialistu. Taip būtų galima gauti patikimiausią ir aktualiausią informaciją apie norimą alyvą.
https://www.acea.auto/publication/acea-oil-sequences-2021/

Svarbios alyvų savybės 

Alyvos skystoje formoje gali būti suskirstytos į tris pagrindines kategorijas.  

Viskozitetas(klampumas) 

Viskozitetas yra svarbiausia pramoninių alyvų charakteristika. Ji išreiškiama viskoziteto indeksu (VI), kuris nurodo, kaip alyvos klampos keičiasi priklausomai nuo temperatūros pokyčių. Aukštas VI rodo, kad alyva yra stabiliausia skirtingose temperatūrose, tiek aukščiausioje, tiek žemiausioje. 

Užšalimo taškas 

Kita svarbi skystų alyvų savybė yra jų gebėjimas tekėti esant žemai temperatūrai arba jų užšalimo taškas. Kitaip tariant, tai nurodo temperatūrą, kurioje tepalinė alyva neužšąla, bet toliau teka. Taigi, tai leidžia atlikti tepimą esant ekstremalioms išorinėms temperatūroms. 

Pliūpsnio taškas

Pramoninių alyvų pliūpsnio taškas yra temperatūra, kurioje jos garai arba garų-oro mišinys gali užsidegti. Svarbus rodiklis įrangai kaistant, ne mažiau svarbu atsižvelgiant į saugumą laikant ją talpose. 

ALYVŲ RŪŠYS- BAZINIŲ ALYVŲ KLASIFIKACIJA 

Yra trys pagrindinės bazinių alyvų rūšys - natūralios, mineralinės ir sintetinės. 

NATŪRALIOS 

Pirmoje kategorijoje gauti - iš natūralių gamtos šaltinių be pernelyg didelio apdorojimo. Šie skysčiai dažnai būna biologiškai suyrantys, gaunami iš gyvūnų ar augalinės kilmės riebalų, tokių kaip rapsai ir ricinos aliejai. Jų silpnoji pusė – nestabilumas oksidacijai aukštose temperatūrose, taigi nukenčia ilgaamžiškumas. 

MINERALINĖS ALYVOS 

Mineralinės alyvos (populiariausia produktų grupė industrijoje), gaunamos iš naftos produktų. Atsižvelgiant į jų sudėtį, visos mineralinės alyvos yra angliavandeniliai arba organiniai junginiai, susidedantys iš vandenilio ir anglies. Išgavus naftą iš naftos telkinio, ji patenka per įvairias frakcijavimo procedūras. Šiuo procesu gaminami labai plačiai mūsų naudojami produktai: dujos, benzinas, nafta, kerosinas, dyzelinas, bazinės alyvos, sunkusis kuras ir bitumas. Mus domina tepimui skirtos įvairių klampų bazinės alyvos ir plačiau industrijoje naudojamos parafininės alyvos. Svarbu paminėti, kad mineralinės alyvos yra labai jautrios temperatūros svyravimams, jų VI siekia daugiausiai 120. Jų užšalimo taškas svyruoja nuo +30 ℃ iki -13℃.  Juose yra likę kitų medžiagų, tokių kaip siera, fosforas, azotas ir t.t. Šie elementai laikomi nešvarumais, kurie veikia alyvą ir aplinką. Dėl šių priežasčių mineralinės alyvos turi būti perdirbtos. Vėliau jų savybės yra gerinamos įvairių priedų pagalba. 

SINTETINĖS ALYVOS 

Sintetinės alyvos buvo sukurtos kaip atsakas į trūkumus, susijusius su mineralinių alyvų taikymu. Mineralinės alyvos turi tam tikrų apribojimų taikymo atžvilgiu. Sintetinės alyvos yra pagamintos cheminiais procesais ir praplečia alyvų taikymo ribas. Sintetinės alyvos turi keletą teigiamų savybių. Skirtingai nei mineralinės alyvos, sintetinės alyvos oksiduojasi gerokai vėliau. Taip pat jos turi daug aukštesnį klampos indeksą, todėl yra stabilesnės veikian temperatūrų svyravimams. Kadangi jų užšalimo taškas yra tarp -18 ℃ ir -50℃ , jų tekamumas žemomis temperatūromis yra gerokai pagerintas. Taip pat aukšta pliūpsnio temperatūra prideda saugumo įvairiose pramonės šakose. 

Pažvelgus į visas sintetinių alyvų savybes, jos puikiai tinka:
1. Aukštų ir žemų temperatūrų taikymams (geresnis klampos indeksas);
2. Panaudojimas, kur aukšta pliūpsnio temperatūra teikia privalumus;
3. Maisto pramonėje, kur sieros ir fosforo likučiai yra nesuderinami su produktais   

Vistik sintetinės alyvos turi vieną trūkumą. Skirtingai nei mineralinės alyvos, jos nėra geros ribinės tepimo medžiagos. Kitais žodžiais tariant, turi mažiau tepimo savybių, natūraliai mažinančių trintį ir dėvėjimąsi. Vis dėlto tai yra kompensuojama priedais.

Automobilių gamintojų (OEM) patvirtintos alyvos yra specifiškai pagamintos ir patvirtintos tam tikram automobilio varikliui, atitinkančiam automobilio gamintojo standartus ir reikalavimus. Šios alyvos yra pritaikytos tam tikram automobiliui ir dažnai yra išbandytos gamintojo laboratorijose ir naudojamos kaip pirminiai užpildai naujuose automobiliuose. OEM patvirtinimai taip pat neša marketingo vėliavą siūlant, kad tik patvirtintos alyvos garantuoja variklio apsaugą. 

Alyvos gamintojų (trečiųjų šalių) patvirtintos alyvos yra sukurtos remiantis tarptautiniais standartais atsižvelgiant į API, ACEA ir OEM gamintojų specifikacijas. Šios alyvos gali atitikti ir daugiau nei vieno automobilio gamintojo reikalavimus bei gali būti naudojamos įvairiuose automobiliuose, kurie atitinka šias tarptautines alyvų specifikacijas. Taip, svarbu pabrėžti, kad alyvos, kurios nėra OEM (automobilių gamintojų) patvirtintos, gali būti aukštos kokybės ir saugiai naudojamos, jei jos atitinka tarptautines specifikacijas ir konkretaus automobilio reikalavimus.

Aukštos kokybės alyvų gamintojai gali sukurti produktus, kurie atitinka ar net viršija automobilių gamintojų patvirtintų alyvų standartus. Siekiant užtikrinti geriausią automobilio variklio veikimą, svarbu atsižvelgti į konkrečius automobilio reikalavimus ir pasirinkti alyvą, kuri atitinka juos. Tinkamai parinkta alyva užtikrina optimalų variklio veikimą ir ilgaamžiškumą.